top of page
  • Yazarın fotoğrafıZeynep Kayrak

Dizi Incelemesi: YOU (Netflix Original)

Kitaptan uyarlama dizileri her ne kadar sevmesem de, YOU dizisinin fragmanları dönmeye başladığında, Gossip Girl dizisinden tanığımız Penn Badgley’i yeniden göreceğim için çok heyecanlanmıştım. Çocukluk aşkımızdır kendisi malum. 🖤 Bir de, Amerika’nın en ünlü entertainment kanallarından Lifetime’da yayınlanacağı öğrenine heyecanım ikiye katlandı. Bu kanal boş yapım yayınlamaz çünkü.


Fakat, YOU beni inanılmaz hayal kırıklığına uğratan bir yapım oldu. Başta Pen Badgley, dizideki adıyla Joe olmak üzere hiçbir oyuncunun rolü sahiplenebildiğini düşünmüyorum.Konusuna gelecek olursak, günümüzün sosyal medya takıntısı olan tipleri (stalker) izleyeceğimizi sansak da Joe’nun içinden zamanla hasta ruhlu bir sapık çıkıyor. New York’un popüler kitapevlerinden birinde çalışan Joe ile acemi bir yazar olan Beck’in yolları bu kitapevinde kesişiyor. Beck mesleği gereği okumaya çok meraklı aynı zamanda flörtöz ve çarpık ilişkiler yaşayan birisidir.


Joe, son sevgilisinden güven problemi nedeniyle ayrılmış, bundan sonraki hayatında ise hem çocukluğunda yaşadığı kötü anılar nedeniyle hem de ilişkisinden ötürü insanlara güveni kırılmış yalnız bir adamdır.

Beck ve Joe arasında görür görmez bir etkileşim olmuş ve kısa zamanda da ilişkiye dönmüştür. Joe’nun fazla ilgisine karşı koyamayan Beck onu arkadaşlarıyla tanıştırmıştır. Beck’in zengin ve şımarık arkadaş çevresi Joe’nun ağına takılan ilk isimler oluyor zaten. Joe, kızlardan birisini ciddi tehdit olarak görüyor, Beck’in ex aşkından sonra Peach’i ortadan kaldırıyor hem de vahşi biçimde.Başlarda kusursuz giden bu ilişki zamanla çatırdamaya başlıyor, araya başkaları giriyor. Joe’nun ilgisi ve hastalıklı tavırları nedeniyle yeniden bir araya geliyorlar ve BUM!💥 Bir gün Beck her şeyi fark ediyor…


YOU, genel anlamıyla çok sıkıcı olmasa da 1 günde 10 bölüm yediren dizilerden değildi benim için. Boşlukta gider ama… Finalinden anladığım kadarıyla 2. sezonu da gelecek. IMDB puanına baktığınızda baya iyi oy almış fakat bence o puanı haketmiyor.


Bu arada okumadıysanız son dönemin popüler Netflix dizilerinden Dogs of Berlin'in incelemesine de buradan ulaşabilirsiniz.


Sevgileeeer ve boolllcaaa öpücükler benden! 🐣 Yine gelin.

9 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page