top of page
  • Yazarın fotoğrafıZeynep Kayrak

Dizi İncelemesi: The Sinner (Netflix Original)

Helloooo,


Netflix’e her ay 15,99 tl ödeyip, ayda toplasan 2 içerik bile tüketmeyenler kervanının 1 numaralı üyesi olarak yeni bir şeyler deneyip şu kriz ortamında paramın hakkını vereyim bari dedim. Gerçekten buradan Netflix Türkiye yetkililerine sesleniyorum; her ay lap diye karttan parayı çekmesini biliyorsunuz- Suits’in 8. sezonu geldi ama hala  Netflix’de sezon 6’da. Ayıp değil mi? Bakıyorum bakıyorum, adam gibi bir içerik hala yok ama The Sinner bunların arasından çıkıverdi.


Başrolünde Justin Timberlake beyefendinin sevgili eşi Jessica Biel oynuyor. Dizi 1. sezonunda 8 bölüm çekilmiş. Son aldığım haberlere göre 2. sezonu ile devam edecekmiş fakat, farklı bir konu işlenecekmiş. Alman yazar Petra Hammesfahr’ın aynı isimli kitabından uyarlanan dizi dram ve gerilimi haddinden fazla hissettirirken suç yönüyle de ön plana çıkıyor.


Cora (Jessica Biel) içine kapanık, sessiz fakat ailesine bağlı birisidir. Bir gün eşi ve bebeğiyle birlikte vakit geçirmek için göl kıyısına giderler. Dışarıdan bakıldığında her şey normal görünmektedir fakat Cora suda kendisini öldürmeye çalışır. Bebeğinin ağlama sesiyle kendine gelen Cora sudan çıktığında etrafı gözlemlemeye başlar. Önlerinde oturan bir çifte dikkat kesilir ve o sırada çalan bir müziğin de kendisini etkilemesiyle öfkesine yenik düşerek, önlerindeki çiftten erkek olanı 7 yerinden bıçaklayarak öldürür.

Canice işlenen bu cinayetin ardından akıllardaki tek soru, kendi halinde bir kadının bu cinayeti neden işlediğidir. Cora karakola alındığında şoku atlatmış, bilinçli cevaplar veren, suçunu itiraf etmiş şekilde olanı biteni soğukkanlılıkla beklemektedir. Hal böyle olunca polisler için işler oldukça kolaydır Cora’yı hapse tıkıp dosyayı kapatırlar. Fakat Başkomser Bill Pullman, Cora’da değişik bir şeyler olduğunu hissederek dosyayı kapatmayı reddeder.Cora’nın bu cinayeti işlemesinin arkasında bir sır perdesi olduğunu hisseden ve işin ucunu asla bırakmayan Pullman, zamanla Cora’nın en büyük destekçisi olacaktır. Bölümler ilerledikçe Cora’nın çocukluğuna ve hasta kardeşi ile olan bağına tanıklık ediyoruz.Muhafazakar bir anne.. Ölümcül bir hastalıkla mücadele eden küçük bir kız kardeş, ergenliğinin doruklarında sevgisiz ve omzunda bir yükle büyümeye çalışan Cora ile kız kardeşi arasındaki hastalıklı ilişki ise hikayenin altın anahtarı.

The Sinner son dönemde çıkan yabancı diziler arasından konusuyla kolayca sıyrılıyor. Dizi arayışındakilere önerimdir. İyi seyirler! :*

11 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page