top of page
  • Yazarın fotoğrafıZeynep Kayrak

2021'de İzlediğim En Güzel Diziler - Part 2

Depresyona girmemek için direndiğimiz şu günlerde, sizleri sarıp sarmalayacak dizilere ihtiyacınız olduğunu biliyorum dostlarım.


3 şahane dizi daha bitirdim. Dedim ne duruyorsun Zeynep, derle bunları herkes bilsin!

Öyle ki, bugün başlarsanız Pazar'a hepsi biter bile!


Umarım keyifle okursunuz,

Xoxo.


Them (Amazon Prime)


Emory's

1950'liarda başlayan Afro-Amerikanların göç hareketine dahil olup LA'a taşınan Emory Ailesi tamamiyle beyazlardan oluşan bir mahalleden ev satın alır. Büyük hayallerle buraya gelen ailemiz, günlerce komşularının psikolojik baskılarıyla mücadele etmek zorunda kalır. Öyle ki, mahalleli siyahilerden nefret etmektedir ve çok sinir bozucu davranışlarda bulunurlar.


"American Dream, American Nightmare olursa?"Evin küçük kızının hayali bir arkadaşı olması ise gerilimi iyice tırmandırır. Emory ailesinin geçmişi de sıkıntılarla dolu olduğu için artık komşularıyla beraber zihinleri onlara korkunç oyunlar oynamaya başlar.


Dizi beni izlerken cidden gerdi... Belki de hep gece seyrettiğimden bilemiyorum. IMDB puanı düşük olmasına rağmen ben çok beğendim. Gerginlik, Siyahiler ve gıcık beyazlar... Siz düşünün :)Mare of Easttown (HBO)


HBO'nun dizi işinde ne denli başarılı olduğunu tartışmak bile anlamsız olacağı için, Mare of Easttown'a görür görmez şans verdim!


Easttown kaabasında herkes birbirini çok iyi tanır. Mare ise adeta kasabayla özdeşleşmiş bir dedektiftir. 1 yıl önce genç bir kızın kaybolmasıyla başlayan sıkıntılı süreç, ardından başka bir cinayet ve bir kayıp vakasıyla iyice perçinlenir.


1 sene önceki vakayı henüz çözemeyen Mare'e kasabadakilerin güveni azalmıştır.

Bu nedenle departmana yeni bir dedektif atanır.

"Mare kendi kasabasını yeterince tanımıyor olabilir mi?"


Easttown'da Amerikan orta sınıfının yaşadığı sıkışmışlık, alkol ve uyuşturucu batağını rahatlıkla izleyip dertlenebilirsiniz. Ancak kapalı kapılar arkasında kalan sırları da çözmek için sabırsızlanabilirsiniz.


Suç dizilerine bayılırım! Nisan'da başlayan dizi, Emmy'de bir çok ödülü cepledi bile. Başarısı yadsınmaz bir gerçek. Hikaye çok doğal.. Ayrıca Titanic'den sonra Kate Winslet'i de görmek iyi geldi. Biraz yaşlanmış ama rolüne çok yakışmış. Diziyi Türkiye'de Beinconnect üzerinden izleyebilirsiniz.Cruel Summer (Freeform)Jeanette ve Jamie
Jeanette ve Jamie

Dizi, ana karakter Jeanette'nin 1993-94 ve 95 yıllarındaki 3 zamanlı yaşantısından kesitlerle başlıyor. Dolayısıyla izlerken parçaları yakalamaya ve birleştirmeye çalışmanız gerekir.


Jeanette'i 93 yılında kendisini çokça çirkin bulan ve okulun en popüler kızı Kate'e özenen biri olarak tanıyoruz. Kate ise bilinen Amerikan dizilerindeki gibi okulun en popüler kızıdr ve en popüler çocuk Jamile ile beraberdir. Jeanette'nin ise tek hayali, Jamie'ye sahip olabilmektir.


94 yılına geldiğimizde Jeanette idolü Kate kadar güzelleşmiş ve Jamie ile harika bir ilişkiye başlamıştır.Annesi ve Kate

95 yılında ise işler sarpa sarmış Jeanette avukatlık olmuştur. Sorun ise Kate'in şüpheli şekilde ortadan kayboluşunda Jeanette'nin parmağının olmasıdır!


"13 Reasons Why Tadında"


3 yıl boyunca yaşanan gelişmeler bölümlere ayrılırken ikili arasındaki sırlar da çözülmeye başlıyor. Öyle çıtır çerez bir lise dizisi izleyeyim diye başladım ama hikaye beni sardı. Hulu ile ortak yapım olduğu için ise sanal alemde bulması çok kolay.
Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page