ÇOK YİYEN BİLİR! – Mekan Önerileri

View from above friends toasting wine glasses

Bu aralar sabah akşam Beşiktaş’ta takılıyorum. Vodafone Arena bitiyor diye gözlerimle göreyim istiyorum son adımları. Eee kolay değil 3 sene bekledik bitsin diye. Bir de ayıptır söylemesi kendime kombine aldım gelecek sene için. Tabii ki her dakika Beşiktaş’ta olacağım görmemiş gibi ne yani?
Hal böyleyken Beşiktaş gözümün önünde büyüyor desem yalan olmaz 🙂 Beşiktaş’tan kalan zamanlarımda da Kadıköy’e gitmeyi çok seviyorum. Hem daha sakin buluyorum Avrupa Yakasına göre hem de, keşfedilmeyi bekleyen bir sürü mekan olduğunu biliyorum. Ama sanmayın bugünkü öneriler sadece buralarla sınırlı. İstanbul’un 4 bir yanına yayıldım valla sizin için. Bu çok değerli yazımda da sizlere birbirinden minnoş 3 tane mekan önereceğim.
Bir tanesi hard core kilo almaya yönelikken, diğerleri de onun 2 katı kilo aldırmaya yönelik mekanlar. Neyse, şimdiden afiyet olsun.

HARD CORE KİLO YAPICI: SİNOP MANTI, Beşiktaş

9c93f7_195437df7d974678a091479b8c3fa66e
Açıkçası ben burayı biraz geç keşfettim. Bence dünyada teyzemden daha güzel mantı yapan kimse olmadığı için hiç aklıma gelmemişti mantıcıya gitmek. Neyse geçenlerde yine ÇArşı’da pineklerken gaza geldik arkadaşımla hadi girelim dedik. Ayy iyi ki girmişiz kız. Böyle bir lezzet yok! Valla üzgünüm teyzecim ama senin eline su döker burası yani. Fiyatlar olarak gerekli bilgilere şuradan ulaşabilirsiniz. Ama güzel ve doyurucu bir yemek için çok uçuk kaçık ücretleri yok diyebilirim.

3. NESİL KAHVECİLER FALAN FİLAN: KRONOTROP, Sultanahmet

9c93f7_4945f7d6d82f445aa3c80a22511b491b
Ay ben bu kahve işine bir türlü adapte olamadım. Kahve kültürün en son Starbucks’da denediğim BURN CARAMEL LATTE ile bitti asdfgh. Bazılarınız çok biliyor kahve işini. Ben pek anlamıyorum ama şimdi önereceğim mekan kahve açısından Viyana seviyesinde. Yemek menüsü de var ama kahvesiyle ünlü. Zaten ilk şubeleri Cihangir’de küçük de olsa baya bir popi olmuştu. Daha sonra Maslak Orjin Plaza’ya şube açarak beyaz yakanın fenomeni oldular. Şimdi de Sultanahmet’e bir şube açan Kronotkop, basic mimarisi ve lezzetli kahveleriyle tarih kokan Sultanahmet sokaklarında güzel bir alternatif sizler için. Genelde tatlılarda kahve ile alındığında %20 gibi bir indirim yapıp, bayan müşterilerini çileden çıkartıyorlar 🙂 Söylemeden geçemeyeceğim tatlı düşkünü birisi olarak, vişneli tartlarından yemenizi öneririm. Menüsü için şuraya bakabilirsiniz.

DENİZ GÖRMEZSEM ÖLÜRÜM’CÜLER İÇİN: PRİVATE REASON, Bebek

9c93f7_12a5b33fbfad4b7596278d5f649ca970

Bebek benim için genellikle Beşiktaş’a doğru çıkılmış bir yolculuğun ardından, hadi biraz sahilde yürüyelim mantığıyla gidilen bir yerdir. Sonra da Starbucks’tan kahve alıp Bebek Parkı’nda zenginlerin köpeklerini gezdirmesini izlemekle son bulur 😀 Private Reason doğal olarak yukarıda bahsettiğim 2 mekandan farklı olarak biraz daha paralı kesime hitap ediyor. Ben de o kesimden olduğumdan dolayıdfhdjıvhbfcn şaka şaka. Burayı Marie Claire dergisinde görmüştüm sonra merak ettim bir gün iş çıkışı gittim. Yemek menüsü, tatlı menüsü ve kahve menüsü çok seçkin. Adını bilmediğiniz bir sürü şey var 🙂 Hepsini denemeye kalkışmayın zafiyet geçirirsiniz. Ama ortamıı ve sunumları çok güzel. Özel bir gecede yada arkadaşlarınızla geçireceğiniz özel bir günde gidilecek mekanlar arasında bir numaraya geldi benim için.

Hadi yine iyisiniz, çok konuşmadım bu sefer.
Kapsamlı dev hizmetimin karşılığını like’larınızla bekliyorum çocuklar.

Öperim <3

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir