Türk Dizi Tarihinin Unutulmaz Sahneleri

Merhaba sevgili okuyucu! Kim ki, ben dizi izlemiyorum diyorsa yalan konuşuyor demektir 🙂 Bugüne kadar 1 tane bile izlemediniz mi yani? Bilhassa Türk dizilerini izlemek şahsen benim en büyük zevkim 🙂
Uzun zamandır bu içeriği oluşturmayı planlıyorum ama biraz gaz ihtiyacım vardı, ben de Türk dizilerinin tamamını izlemedim tabii ama annem ve babam sağ olsun izlemedikleri ya da bilmedikleri diyeyim dizi yok! 🙂 Derken, oturduk derledik. İşte karşınızda Türk dizi tarihinin en unutulmaz sahneleri!

  • Belirli bir sıra gözetmeksizin derlediklerimizden gidiyorum. O yüzden 10 numara veya 1 numara hangi sahne farketmiyor. Hepsi çok iyi. 👌

   Kuzey Güney – Oğlum Burası Çok soğuk Lan!
   Kuzey’in arkadaştan çok her şeyi olan Ali ölmüştür. Ali’yi morgda gören Kuzey hala olayın etkisi altındadır. Bu bölümü izlerken ağlamayan yoktur heralde??  • Suskunlar- Bir Tek Seni Sevdim Çok Saçma 😔
   Benim ve birçok arkaşımın favori sahnesi olan bu sahnede, Ecevit Ahu’ya olan aşkını dünyanın en güzel cümleleriyle ifade ediyor.


   Kardeş Payı – Cahil Cahil Konuşma Doktor!
   Tahsin zehirli bir suyu içmesi sonucunda ölmüştür. Metin ve Ali hastane koridorlarında o kahrolası haberi alırlar.
    

    

   Bir Demet Tiyatro- Seni Sevmeyi Eskisi Kadar Sevmiyorum
   Yılmaz Erdoğan’ın ağlattığı sahneler! Kuyunun duvarları düz, kuyunun duvarları ıslak..

    

   Aşkı Memnu – Ölüyorum Anlasana
   Firdevs Nihal’le Behlül’ü evlendirmeye uğraşır. Bihter’de artık isyanlardadır. Behlül’e olan aşkını annesine haykırır: Ben de kocamı aldattım! Senin kızınım!

    Ezel- Kalbim Olmadan da Yaşarım Sandım Ama Sensiz Yaşamıyorum Selma

   Ramiz Selma’nın aşkında nasıl yandı kül oldu hepimiz biliyoruz. “Her şeyi denedim. Karımı sevmeyi denedim. Bir sürü kitpa okudum, kafamı doldurmayı denedim. Daha da büyüdüm. Yenemeyeceğim kimse kalmadı diyordum, bugün seni görünce anladım ki, senin aşkını yenemiyorum Selma!”

   Doktorlar – İlhan Mansız Ölüm Sahnesi
   Bir dönemin fenomen dizisi Doktorlar sabah akşam önümüze temcit pilavı gibi sunulduğu için tüm sahneleri ezbere biliyoruz. Bengü’nün muhteşem şarkısı Ağla Kalbim’le özdeşleşmiş olan İlhan Mansız’ın ölümü, tarihin unutulmaz sayfalarında çoktan yerini aldı. Bilmeyen varsa terketsin sayfayı.

   Poyraz Karayel – Evlenme Teklifi
   Zaten bir şey yazmaya gerek yok! Poyraz zekası  🙂

    

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir