Film İncelemesi: Why Him? / Bu da Nereden Çıktı?

Oyuncular: James Franco, Zoey Deutch, Tangie Ambrose

Tür: Komedi

Süre: 1 saat 50 dak.

Zoolander ve I Love You, Man gibi komedi filmlerinin yazarı John Hamburg’un senaristliğini yaptığı Why Him? Türkçe ismiyle Bu da Nereden Çıktı? geçtiğimiz hafta vizyona girdi. James Franco’yu ekranda görmeyeli uzun zaman olmuştu. Benim çook ama çok beğendiğim bir oyuncudur kendisi. Garip bir elektriği var. Aşk filmlerinde de oynar, dram filmlerinde de. Hatta korku filmlerinde başrolde bile!

Her neyse filmin konusuna gelecek olursak; Cranston ailesinin babası 55. yaş gününü kutlarken şehir dışında okuyan kızıyla görüntülü konuşma yapmak ister. Tüm davetlilerin arasında kızlarına Skype yoluyla bağlanan aile daha önce adını bile duymadıkları damatlarıyla talihsiz bir şekilde bu webcam’li görüşme sırasında tanışırlar! 🙂 Kızları Stephanie’nın sevgilisi ünlü milyarder Laird’dir.

Cranston Ailesi

Laird zengin olmasının yanında oldukça tuhaf zevkleri olan da bir adamdır. Mesela, evinin tüm odalarında onunla konuşabilen bir yardımcı vardır. Sadece mikrofon olarak var olsa da, elinden her iş gelmekte ve evdeki ehrkesi sürekli izlemektedir. Tuvaletinde, siz elinizi bir şeye sürmeden poponuzu temizlemeye yarayan bir alet, yanında koruma taşımadığı için onunla günün her anında kavga edebilen ilginç bir yardımcı ve norma bir yemekmişçesine kağıt pişiren bir aşçı! 🙂 Bunlar abartı yaşamından sadece birkaç örnek… Laird’le yaşanan bu talihsiz karşılaşma sonucunda kendini kötü hisseden Stephanie, ailesini Los Angeles’a davet eder. Cranston ailesi akıllarındaki soru işaretini silmek ve Noel’i değerlendirmek için soluğu LA’de alır.


Cranston’lar Noel’i kızlarının yanında geçireceğini sanarlarken yanılmışlardır. Noel müstakbel damatlarının evinde geçecektir 🙂 Laird’in tuhaf yaşantısı ile başbaşa kalan baba çıldırmak üzeredir. Aslında sıcak bir aileye ihtiyacı olan Laird ile Cranston’ların arasındaki mücadele kahkaha dolu sahneleriyle izlemeye değer! 🙂


Şimdiden herkese iyi seyirler! 🙂

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir