İzlenmesi Gereken Şekerpare Filmler Listesi

Romantik filmler biraz “kız işi” olarak bilinse de erkeklerin de sevdiğini biliyorum. Bugüne kadar birçok şekerpare film çekildi ama aralarından benim listemde sıyrılanları yazmak istedim size. Belki bir çoğunu izlediniz, belki de şu an ilk kez duyuyor olacaksınız. Ama bence hepsine şans verin. İnanın pişman olmazsınız. Belli bir sıralama yapmadan listeledim, çünkü hepsi benim bebeklerim. Hadi başlayalım! 🙂

Keşke 30 Olsam / 13 Going on 30

http://www.smartabonelik.com/sinema-izle/13_Going_On_303.jpg

13 yaşındaki Jenna’nın tek hayali 30’lu yaşlarına geldiğinde kariyerli ve güzel bir kadın olabilmektir. Tüm çocukluk yıllarını bunu düşünerek geçiren Jenna 30’una geldiğinde işler pek de yolunda gitmez.  Bazen 13’üne geri dönmek isteyen Jenna’nın yer yer komedi yer yer ise duygusallık barındıran hikayesini anlatan filmin başrollerinde Jennifer Garner ve Mark Ruffalo var.
Gençken daha bir minnoşlarmış 🙂

Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi / 10 Things I Hate About You

tumblr_m9nobksrqc1rf3u2wo1_1280
Gençlik romantik komedisi deyince akla başka birçok film gelir ama benim için 1999 yapımı bu film biraz önde. İçerisindeki dans sahneleri ve arkadaşlık olay örgüsünü çok muzipçe senaryolaştıran 1999 yapımı bu filmi izlemeyenler varsa hemen izlesin bence!

Fırlama Kızlar / Clueless

landscape-1437150658-mcx-clueless-03
Ü
niversite 2. sınıfta sevgili arkadaşım Aydan’la bu filmi izleyelim diye birbirimize söz vermiştik. Gel zaman git zaman bir türlü izleyemedik. Üniversite bitti, 3 yıldır profesyonel çalışıyorum anca geçen aylarda izleyelim diye bizde toplandık. Başladık izlemeye ama ben uyudum sdfghj Aydan devam etti. Sonra ben de kaldığım yerden izledim tabii. Öyle boş yazmıyoruz heralde 🙂

Jane Austen’ın Emma isimli kitabının modern uyarlaması olarak kabul edilen bu film Kaliforniya’da zengin çocukların okuduğu bir lisede geçiyor. Genel olarak sınıf çatışmaları eğlenceli bir dille ele alınmış.
* Yapım yılı 1996 ama, izlerken sanki 2016’da gibisiniz.

Umut Işığım / Silver Linings Playbook

jennifer lawrence bradley cooper silver linings playbook

Dünyanın en yakışan çifti neden reelde birlikte değil? 🙁
Rehabilite tedavisi gören 2 bireyin birbirine aşık olmak öyküsünü son derece eğlenceli bir senaryoyla önümüze çıkaran bu filmi kaçıranlar çok şey kaçırmış demektir benden söylemesi!

Jennifer Lawrence ve Bradley Cooper beybisi başrollerde.

Ah Mary! Vah Mary! / There’s Something About Mary

ah mary vah mary ile ilgili görsel sonucu

Bu filmde öyle sahneler var ki, izlerken karnınıza ağrılar girebilir 🙂 Mesela yandaki fotoğrafın olduğu sahne aşırı kurnazcaydı! Mary (Cameron Diaz), Ted’in (Ben Stiller) kulağından sarkan ‘jöle’yi alıp kendi saçına sürer. Gece boyunca Diaz’ın saçının havada kalmasına neden olan bu yapışkan madde aslında ‘jöle’ değildir. :DDDddd

Genel olarak bahsedersek Ted, lisede hayallerini süsleyen kadınla seneler sonra karşılaşır ve tabir-i caizse 2 gerizekalının nasıl sevgili olduğu anlatılır 🙂 Aşırı eğlenmelik bir film, izleyin!

Aşkın 500 Günü / 500 Days of Summer

500 days of summer

Aşkın gerçek olmadığına inanan bir kadınla son derece romantik bir erkeğin birbirini bulmasıyşa başlayan hikaye 500 güne sığdırılmış. İçerisinde harika repliklerin ve muazzam sahnelerin olduğu bu filmde herkes kendinden bir pay bulabilir. İlk defa Sundance film festivalinde gösterimi yapıldıktan sonra popülerliği artan filmi tüm online platformlarda bulabilirsiniz.

50 İlk Öpücük / 50 First Dates

50 ilk öpücük ile ilgili görsel sonucu

Adam Sandler’ı sevmeyen var mı ya? Varsa çok üzülürüm he. Çünkü ben bayılıyorum! Bu filmi seyretmeyen yoktur sanıyorum ama varsa hemen şimdi açıp izlesin. İlk görüşte aşık olduğunuz kadını her gün tekrar tekrar elde etmeye çalıştığınızı düşünün? Ne kadar zor değil mi? Hafıza sorunu yaşayan Lucy ile kendi halinde Hawai’ye tatile gelmiş bir doktorun aşk hikayesini izlemek inanılmaz keyifli. Lütfen izleyin lütfeeen 🙂

Kız Arkadaşım / My Girl

love kiss amor macaulay culkin my girl

Şu meşhur gif’i üst tarafa bırakayım da içim rahat etsin. Bu çocuklar neydi bir zamanlar hatırlar mısınız? 90’ların çocuk yıldızları ikisi de! İnanın şimdiki hallerini görmek istemezsiniz 🙂 Neyse,  Vada ve Thomas mahalleden çok yakın 2 arkadaştır. Babasının mesleği nedeniyle ölülerle yakından muhattap olan Vada aynı zamanda hastalıklardan ve ölümden çok korkmaktadır. Bir gün babasının bir kadınla evleneceğini öğrenir ve hayatı alt üst olur. Üstüne bir de, her şeyini paylaştığı Thomas’ı da kaybedince Vara hayata bambaşka açılardan bakmaya başlar.

Çocuklukta yaşadığımız duyguları seyriciye çok çok güzel geçiren bir film. Mutlaka izleyin!

Bir Gün / One Day

one day movie ile ilgili görsel sonucu

En yakınınız kabul ettiğiniz kişiyle yıllar boyu kutladığınız çok özel bir gün olduğunu düşünün. Bu öyle bir gün ki, 2 tarafta asla atlamıyor. Filmin başrol oyuncuları son derece farklı karakterler, öyle ki tek ortak noktaları aynı okulda okumuş olmaları! Hayat onları bir şekilde yakınlaştırıyor.  İnsan zihninin kurgulayamayacağı bir hikaye kendini baş göstermeye başlıyor. Bu hikaye içerisinde meydana gelen her olay iki bireyin hayatlarını etkiliyor ve aşkın kendisini göstermesiyle beraber hayatın üzerinde bir aşk ortaya çıkıyor. Her şey rayında giderken yine Bir Gün hiç beklemedikleri bir sürpriz oluyor.

Benim listem böyleydi, umarım içlerinden izledikleriniz veya ben bunu izlerim dediğiniz filmler olur. Kritik için beklerim 🙂

Sevgiler,
Ze.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir