Zeynepsel Birşeyler: Bir Dizi, Bir Kitap

Artık haftada bir post paylaşmayı planlıyorum. Çok boşladık buraları yakışmadı bize. Şaka bir yana ne zamandır kitap ve dizi önerisi yapmadığımı farkettim. İşte vakit bu vakit, şimdi ikisini birden çıkartıcam aradan 🙂

BİR DİZİ: NARCOS

İzlediğim diziler ya sezon arasına girdi ya da komple bitti. Ben de fırsat bu fırsat şu dillerden düşmeyen Narcos’a bir bakayım dedim. Anam bakmaz olaydım, ne göreyim? Dünyanın en KRAL GİBİ KRAL adamı Oberyn Martell, gerçek adıyla Pedro Pascal beybisi de dizide oynuyor. (tanımayan asalaklar hemen google’lasın) Allaahhh dedim. Hemen çikolatamı cipsimi aldım yatağa gömüldüm. 1 bölüm, 2 bölüm baktım sezon bitmiş. Ve Narcos’da tabiki tüm şahane diziler gibi sezonda 10 bölüm sadece.

Narcos; dünyanın en zengin uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın hayatını anlatıyor. Kolombiyalı kaçakçının sadece adını bilenlerin yanında bir de artık efsaneleşmiş hikayesini bilirsiniz. Kızı üşüyor diye 2 milyon dolar parayı yakmış. E yakıcak tabii yani. Adam paralarını saklıcak yer bulamıyor diye kendine ada falan satın alıp gömüyormuş paraları. Konu genel olarak Escobar üzerine tabii. Onu yakalamaya çalışan 2 ajan ve 1 polisin ağzından dinliyoruz yakalanma öyküsünü. Bence sezonun en bomba dizisi. Affetmeyin.
Şu sıralar biz sabırla 2. sezonunu bekliyoruz efendim. Ama siz ilk sezonun fragmanı içi şöyle buyrun.

 

 

BİR KİTAP: ABİM DENİZ

Valla şu kitabı herkes aldı okudu bloglarına da karış karış yazdı da bir ben okuyamadım diye ağlarken ablam imdadıma yetişti. Kütüphanemize geç de olsa giren bu şahaser, Can Dündar’ın ellerinde adeta masala dönüşmüş. Deniz Gezmiş’i sadece Türkiye’nin öncü solcusu olarak bilenleri şöyle kenara alalım bi sussunlar. Bu kitapta Deniz Gezmiş; evlat, abi, sağlam Beşiktaşlı bir taraftar, öğrenci, sevdalı bir genç, beş parasız dava adamı… Deniz’i, kardeşinin ağzından dinlemeye ne dersiniz? Ben 3 gecede bitirdim. Bence siz de öyle yaparsınız. Okuyun.

Yazar: Can Dündar
Yayınevi: Can Yayınları
Sayfa Sayısı: 480
Fiyat: 20-25 TL (D&R online satış fiyatı)

Bu iki öneriden en az birini yapan varsa da bir zahmet like’lasın 🙂

Sevgiler,
Z.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir