Yabancı Dizi İncelemesi: The Carrie Diaries / Carrie’nin Günlüğü

Eğer 80’li dönemleri izlemekten hoşlanıyorsanız,merak ediyorsanız ve geçmişinizde birazcık olsun Sex And The City izlediyseniz bu dizi tam size göre! 🙂
Başrolünde Anna Sophia Robb’un oynadığı bir gençlik dizisi olan The Carrie Diaries, Sex And The City dizisinin yıldızı olan Carrie’nin (Sarah Jessica Parker) gençliğini anlatıyor.


Dizi de Carrie, annesinin ölümüyle birlikte babası ve küçük aslında kendine çok zıt bir karakterde olan kız kardeşiyle beraber Connecticut’da hayatına devam eder. Carrie blue çağınında vermiş olduğu duygularla okulun en popüler ve en yakışıklı çocuğuna aşık olur. Kısa süre içinde Sebastian ile tanışarak bir ilişkiye başlayan Carrie aşk, seks, aile, arkadaşlık gibi konularda üzerine düşen görevleri yapabilmek için büyük savaş verir.
Carrie zaten Connecticut’taki kasaba yaşamından çok sıkılmış biridir ve her zaman hayallerinde Manhattan’da yaşamak vardır. Bir gün annesinden kalan çantasına yeni bir şeyler ekleyerek alışverişe Manhattan’a gider ve bu alışverişinde Carrie’nin karşısına hayatının fırsatı çıkar. Alışveriş merkezinde İnterview Magazine’in çılgın moda editörü Larissa,Carrie’yi bu mükemmel tasarımıyla hemen fark eder ve onunla beraber çalışmasını ister. Carrie’ye bir nevi istediği hayatın kapıları açılmış olur. Kısa sürede Larissa ile hem arkadaş hemde iş arkadaşı olmayı başarabilen Carrie mutlu bir yaşam sürmekle beraber New York’un farklı ortamlarına da girmeye başlamıştır.

Larissa, Carrie’nin asistanlığından son derece memnundur ve onu kendi yaşam biçimi gibi şekillendirmeye çalışmaktadır. New York’un büyülü dünyasına başarılı girişler yapan Carrie Larissa’nın entelektüelliğinden de faydalanarak müthiş bir maceraya atılmıştır.
Fakat, Carrie bu büyülü Dünya’nın içinde bazı şeylere es vermek zorunda kalmıştır. Mesela mükemmel aşkı Sebastian’a ve arkadaşlarına.. Carrie’nin okulda ki en yakın arkadaşları,Walt,Maggie ve Mouse’dur..

Arada ki dengeyi tutmakta zorlanmaya başlayan Carrie 1. sezonun sonunda Maggie ile olan arkadaşlığını neredeyse tamamen bitirmiştir. Çünkü Maggie Carrie’ye hayatının yanlışını yapmıştır diyebiliriz. Yani kızlar arasında bazı mühim mevzular vardır bilirsiniz.. İşte o yanlışlardan birini yapmıştır. Mouse zaten Carrie’nin yakın arkadaşlarından biri olmasına rağmen sadece üniversiteye yoğunlaşmasından dolayı aralarındaki paylaşım bazı zamanlarda durma noktasına bile gelebiliyor.

Aile, kariyer ve arkadaşlık üçgeninde boğulan Carrie Larissa’nın yaz aylarını yurt dışında geçirmesi sebebiyle tatilde Manhattan’a Walt ile beraber gitmiş ve burada bir gerçekle yüz yüze gelmiştir. Walt, Maggie ile birlikteyken Maggie’nin ısrarcı cinsel ilişki isteklerine yanlış gözüyle bakmış ideal sevgili gibi görünen birisidir. Fakat Walt, aslında gay’dir. Ve bunu bir şekilde fark eden Carrie,Walt’a elinden gelen yardımın fazlasını yapmış yaz tatilini onunla beraber İnterview’de geçirmesi için birlikte Manhattan’a gitmişlerdir. Manhattan, Walt için de farklı kapıları aralamış gay olmanın yanlış bir şey ve utanılacak bir durum olmadığını,gerçekte onun gibi birçok insanın da var olduğunu Carrie sayesinde fark etmiştir. Carrie iş arkadaşılarından birini Walt ile tanıştırmıştır ve Walt ile aralarında bir yakınlaşma olmuştur. Bu durum ise Carrie ile Walt’un arkadaşlığını iyice pekiştirmiştir. Her Amerikan dizisinde olduğu gibi burada da bir gay çiftiniz var yani 🙂

Aşk konusunda ise nedense Sebastian ile bir türlü ilişkiyi rayına oturtamayan Carrie sezon sonunda Sebastian ile yollarını ayırmıştır. 1 sezonun içinde de sürekli onunla birlikteydi sanmayın,cici kız Carrie araya başkalarını sıkıştırmasını da bildi 🙂
1.sezonu maalesef en nefret ettiğim ama izlediğim çoğu dizi gibi 13 bölüm sürdü. Sanırım 2.sezon için de aynı şey geçerli olacak.  The Carrie Diaries ilk bakışta biraz çocuksu bir dizi gibi gözükse de aile,arkadaşlık ve aşk adına çok şey öğreten bir gençlik dizisi. Ayrıca izlerken 80 döneminin kıyafetleri,yaşam tarzı,şarkıları gibi belli faktörlerle de bizlerin ilgisini çekiyor.


The Carrie Diaries yeni bir aşka yelken açtı. Hatta o çok düşündüğü sex konusunda da sınırları aştı diyebiliriz.

Bu sıralar romantik komedi tadında bir dizi arayışında olanlar için ideal bir dizi TCD.
Umarım sizlere biraz olsun fikir edindirebilmişimdir ve yazımı beğenmişsinizdir.
Sevgiyle kalın! 🙂
Fragmanı merak edenler için tık tık,

Yabancı Dizi İncelemesi: The Carrie Diaries / Carrie’nin Günlüğü” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir