Film Önerisi: Love Rosie / Sevgiler Rosie

Imdb Puanı: 7.4
Tür: Romantik Komedi
Süre: 1 saat 42 dakika

Merhaba millet!

Uzun zamandır şöyle güzel bir romantik komedi izleyemedik dediğinizi duyar gibiyim. Ben de, en son yazısını yazmış olduğum Barefoot’u çok beğenmiştim. Ondan sonra gerçekten iyisine rastlamadım. Derkeeennn, dün akşam Love, Rosie izlendi ve sonuç: Harika!!
Posterinden de anlayacağınız üzere insanın içini ısıtan bir romantik komedi 🙂 Başrollerinde Hollywood’un minnoş kızı, Lily Collins ve kendisiyle yeni tanışmama rağmen gönlümü hemencik kazanan Sam Claflin oynuyor.

9c93f7_5ab70ad13a134736bcd31f21aa49b3f8
Alex ve Rosie, çok küçük yaşlardan beri birbirlerinin en yakın dostlarıdır. Tabiri caizse içmeyi-sıçmayı beraber yapan bu çift, konu ilişkiler olunca birden çıkmazsa girerler ve yanlış seçimler yaparlar. Hayalleri Boston’ı kazanarak, İngiltere’yi terk etmektir.  Eğlenmeye çıktıkları bir gece Alex, Rosie’yi öper ve Rosie bir kaza geçirerek bu anı unutur. Lise balosunun olduğu gün de, başka bir çocukla birlikte olur ve bu çocuktan hamile kalır.

Alex, Boston’da doktorluğu kazanıp İngiltere’den gider. Giderken, Rosie’nin de birkaç hafta sonunda onunla olacağını düşünür ama Rosie hamile olduğu için İngiltere’de kalacaktır.

Rosie, Boston’a gitmeyince Alex, bir şeylerin ters gittiğini anlar ve Rosie’yi görmek için geri gelir. Döndüğünde bebek Katie ve Rosie’yi birlikte bulan Alex, artık onlar için hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını bilir. Alex, Rosie’siz hayatına alışmaya çalışır, aynı zamanda yeni bir kız arkadaşı vardır, Rosie ile uzakta da olsalar aralarındaki bağı koparmamaya çalışırlar ama bir türlü işin içinden çıkamazlar. Taa ki, Alex sevgilisiyle evlenme kararı alana kadar!

9c93f7_0a449126f4d04f90858fad4059867264
9c93f7_5880014875a14ee49bb8e524172792d3

Mükemmel bir dostluğun nasıl aşka dönüştüğünü ve ne olursa olsun en yakın arkadaşınızın sizi en iyi tanıyan kişi olduğu gerçeğini ultra romantik bir dille ekrana getiren Love, Rosie sıcacık bir yapım. 

Filmin Zeynep’çe kısmına geliyorum ve size tek bir soru soruyorum;

”Bir öpücük unutulsa bile sonunda aşk olur mu?” 🙂

 

Bu filmi mutlaka izlemenizi öneriyor ve fragmanı ile sizleri baş başa bırakıyorum.

Sevgiler! xoxo

Fragman;

Film Önerisi: Love Rosie / Sevgiler Rosie” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir