Film İncelemesi: The Conjuring / Korku Seansı

 

Sürekli takipte olduğum www.vizyonfilmizle.net adlı süper ötesi online film sitesi sayesinde bu filme de beklenen tarihten önce ulaştım. İsmini vermiş olduğum site gerçekten görüntü kalitesi açısından muazzam seviye de işler yapıyor. Diğer siteler gibi filmi izlerken etrafta rahatsız edici reklamlar da çıkmıyor. Siteye yorum yapan mantıklı bir kitle var ve doğru görüşler beyan ediyorlar. Ayrıca her gün site güncelleniyor,en eski filmlere bile erişim sağlayabiliyorsunuz. Yani,benim gibi online izleyiciler için harika bir site. Viral yok 🙂
Korku-gerilim türüyle karşımıza çıkan film gerçek bir hikayeye dayanıyor. İmdb tarafından 7.8 gibi yüksek bir puan alan The Conjuring,hikayesinin yaşanmış olmasıyla da dikkatleri üzerine topluyor. Yönetmen koltuğunda Testere serilerinin başarılı yönetmeni James Wan oturuyor.
Şimdi gelelim filmin konusuna,
Film 1970’li yıllarda geçiyor. Klasik Amerikan korku filmi senaryosu burada da karşımıza çıkıyor.

Issız ama çok güzel bir eve taşınan mutlu ve kalabalık bir aile olan Warmer ailesi zamanla evlerin de bazı şeylerin ters gitmeye başladığını fark ederler. Geceleri beklenmedik sesler duymalar,çocuklarından bir tanesinin uyurgezerliğinin baş göstermesi, evdeki Hz. İsa heykellerinin kırılması vs..

Bu sıralarda üniversitelerde ders veren ve çeşitli doğaüstü olayları içeren seminerlerde karşımıza çıkan bu tarz olaylarla ilgilenen bir karı koca Ed ve Lorraine bir şekilde Warmer ailesinin hayatlarına dahil oluyorlar.

Bu büyük evde yaşanan olayları ekipleriyle birlikte inceleme altına alan çift akıl almaz gözlemler,ses kayıtları yaparak sonuca ulaşmaya çalışırlar. Fakat işler hiçte kolay ilerlememektedir. Evde ki gizemli varlık Warmer ailesinin önce küçük kızlarına daha sonra da anneye musallat olmuş zamanla ise korkunç yüzünü tüm aileye göstermeye başlamıştır. Ed ve Lorraine ekipleriyle beraber günlerce Warmer ailesinin yanında yaşayarak olaylara canlı tanıklık etmeye başlamıştır.
2013 yılının en başarılı korku filmlerinden kabul edilen The Conjuring korku filmi severlerin kesinlikle kaçırmak istemeyeceği türden bir film. İzlemenizi tavsiye ediyorum 🙂

Bunlarda meraklıları için filmden birkaç kare,

Ev bu.. Değil bu evi kiralamak sokağından bile geçmem 🙂


Filmi severlere müjde, bu yıl ikincisi geliyormuş! 🙂
Trailer:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir