Film İncelemesi: Before I Wake / Kabustan Gelen

Imdb Puanı: 6.1
Tür: Gerilim, Korku
Süre: 97 dakika

Güzel bir korku filmi izlemeyeli uzun zaman olmuştu deyip de izledim bu filmi.. Ofiste birlikte çalıştığım arkadaşım Aslı, “bu akşam izlemeye gideceğim” deyince ben de açıp ofiste izledim asdfghjk. Aşağıya izlediğim linki de bırakırım. Vallahi cam gibi de izledim 🙂 Neyse…

Birkaç yıl önce çocuklarını kaybeden genç bir çift, acıları henüz dinmeden küçük Coby’yi evlat edinirler. Coby, son derece tatlı bir çocuktur fakat, uyku problemleri yaşamaktadır. Hatta bununla başedebilmek için uyku ilaçları içmektedir. Coby’nin uyku problemi sandığımız gibi uyuyamamasından falan kaynaklı değil, baya uyumak istememesi üzerinedir. Çünkü, Coby uyuduğunda sıklıkla rüya görmekte ve bu rüyaların gerçeğe döndüğünü bilmektedir.

 

beforeıwake1                                                                                                           Tanıdınız değil mi? Evet- ROOM filmindeki velet 🙂

Zamanla ailenin sempatisini kazanan Coby, üvey annesinin kaybettikleri küçük oğulları Sean’ı bir türlü unutamadığını farkeder, bir gece onun Sean’ı tekrar görebilmesini umut ederek uyur. Aynı gece, Sean evlerine konuk olur. Bu mucizevi olaya Coby’nin üvey anne ve babası da bizzat tanık olmuştur. Ölen çocukları Sean birkaç dakikalığına da olsa, evlerindedir ve aile Sean’a dokunabilmiştir.

before-i-wake-film-stills

Genç anne ilk başta bu durumdan hoşlandığı için Coby’nin her gece uyuması için elinden geleni yapar hatta bir gece ona uyku ilacı vererek uyutur. O gece itibariyle, Coby’nin rüyaları kabusa dönmeye başlar ve kabuslar da gerçek oldukça evde beklenmeyen olaylar patlak verir. Böylece Coby’deki gizem yavaş yavaş ortaya çıkar. Onun bu yaşantıya uyum süreci git gide zorlaştığı ve bu aileyi incitmeye başladığı için yetimhaneye geri gönderilir. Coby’nin ilacı içerek uyanamadığı gece evlerine davetsiz bir misafir gelir ve üvey baba ortalıktan kaybolur. Artık üvey anne tek başınadır ve Coby’deki bu sırrı çözmek zorundadır.

beforeıwake2

1 yılda 2 çocuğunu da kaybetmeye niyeti olmayan genç bir anne ile, sevgiye son derece muhtaç küçük bir çocuğun buluştuğu bu hikaye ilk 50 dakika seyirciyi oldukça geriyor. İkinci perde de konu biraz daha yavaşlasa da merakınızdan bir şey kaybetmiyorsunuz. Benim gibi gerilim türündeki filmlere bayılıyorsanız eğer, bu film tam size göre!
Konusu itibariyle bugüne kadar dokunulmamış bir senaryoyu ele alan Before I Wake 2016’nın gerilim türündeki başarılı filmlerinden benim için.

Cuma gecesine yakışır diyenler için fragmanı buraya bıraktım. İyi seyirler şimdiden! 🙂

Film İzleme Linki: http://www.altyazilifilm.org/before-i-wake-2016.html

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir