Yurtdışı Alışveriş Deneyimi: Newlook.com

Beni bu alışveriş sitelerinin bitirdiğinden daha önce şurada bahsetmiştim. Biliyorsunuz kadınlar olarak indirim kelimesinin İ’sini duyduk mu algılarımız o yöne gitmekten başka bir şey yapmıyor. Geçen aylarda yine bazı blogları karıştırırken bir siteye rastladım. Newlook.com. Hemen Türkiye’ye kargosu var mı diye baktım, varmış. İnceledim, altını üstüne getirdim. İndirimlerine baktım, sepete birkaç ürün attım çıktım.

9c93f7_1b0ee7ab4bc44b9daf580b6bcbbdd479

Birkaç gün sonra, artık siteye tabiki üye olduğum için mailime kuponlar, zartlar zurtlar yağmaya başladı. Yeter ki gelin bizden alışveriş yapın, paranızı yiyelim Zeynep hanımcım nooğğğluuur. Yine girdim birkaç parça beğenip sepete attım ama almadan çıktım. Ertesi gün de Google reklamları yakamı bırakmadı. Yani bu SEO’nun allah belasını versin. İyi ki girip 3,5 parça bir şey beğeniyoruz yani, sonra alana kadar kurtul kurtulabilirsen. Artık benim için kurtuluş yoktu. Girdim siteye 4 parça şey seçtim ama hepsini özenle 3 saatte falan seçtim. Sepete ekledim. Ödeme onayına bir geldim 80 euro olmuşuz. Ulan iyi tamam alışveriş yapalım da euroya bir baktım 3.27 tl. Yine vazgeçtim kapadım sayfayı. Aradan bir 40 dakika falan geçti, gözümün önünden silemiyorum o ayakkabıyı, o çantayı, o maviş gömleği, kahve kazağı.. Yok gitmiyor da gitmiyor.

9c93f7_d8892103ba934cc794d6dd9b994f9e35 9c93f7_a6cbfc257d10462fb1b48c744bff98e6Fotoğraflar fake demek isterdim ama maalesef hepsi gerçek, bizzat sitede olan ürünler 🙁

Neyse hemen İşcep’e girdim baktım bakiye var, tamam. Çanta ve ayakkabıyı okeyledim gerisini çıkardım. Çünkü onları almazsam gözüm açık giderim. İkisi toplamda 31 euro tuttu. 5 euro’da kargo ücreti ödedim. Aldım rahatladım.

Kendisi İngiltere menşeili bir online alışveriş sitesi. Sanıyorum İngiltere’de mağazaları da varmış.Ürün çeşitliliği ve beden çeşitliliği inanılmaz fazla. Ben genel olarak siteye girip baktığımda her şeyi beğeniyorum valla 🙂 En çok da elbiseleri ve ayakkabıları beğeniyorum. Yani, euro şu an ülkemizde tavan olduğundan ürünler için çok ucuz diyemem. Fakat, devamlı indirimleri oluyor. SALE kısmını takipte kalırsanız bedeni azalmış, çok satanlar ya da tek rengi kalmış ürünlerde dehşet indirimlere denk gelebilirsiniz.


Benim ürünlerim kırismııs nedeniylen biraz gecikmeye uğradı fakat, ortalama 10-12 iş günü içerisinde Türkiye’ye kargolama yapıyorlar. 65 euro üzerine ücretsiz kargo fırsatı var. Gözünüz yiyorsa yapıştırın. Ama ülkemizde 75 euro/100 dolar ve üzeri alışverişler gümrüğe takılıyormuş buna da dikkat etmekte fayda var. Bir de yurtdışı alışverişinin kotası var falan gibi bir şehir efsanesi duymuştum ama ben buna pek inanmıyorum. Ben çok sık yapıyorum. Kısacası, Newlook modern kesimlere sahip ürünleri olan, ülkemize de göndermesiyle kalbimi çaldı.

Şu da Instagram adresleri: https://www.instagram.com/newlookfashion
Pek cici yönetiliyor.

Ve beyler, güzel haber! Erkek ürünleri de var 🙂
Hadi bakalım ben topu attım kaçıyorum, cepleri boşaltın 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir